Sepetim ( 0 )
Tarım Makinaları
25.09.2017
Türkiye ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayanmaktadır. Tarımsal faliyetler Türkiye insanın geçimini ve aynı zamanda yaşamsal öneme ihtiyacı olan besinlerin üretilmesini sağlamaktadır. Gelişen Türkiye ekonomisinde tarımda makineleşmeye gidilmesi oldukça önemlidir.
Su Motoru ve Su Pompaları
25.09.2017
Tarımda sulamanın vazgeçilmez yolu su motorları ve pompalardır. Pompalama işlemi sıvıları taşımak için kullanılan mekanik bir sistemdir.
Motorlu Testere | Telli Tarım - Tarım Marketi
25.09.2017
Motorlu testereler halk söylemiyle Hızar olarakda bilinmektedir. Motorlu testere günümüz teknolojisinde makineleşme devri olduğu için oldukça popüler ve yaygın bir kullanımı vardır. Motorlu testerelerin bir çok farklı model ve motor gücü vardır. Bunlar kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Benzin ile çalışanları elektirik motoru ile çalışanları bulunmaktadır. Bir motor ve ve motorun hareket ettirdiği zincirli kesme bıçağına sahiptir.
Bahçe Traktörleri
17.09.2017
Tarım sektöründe traktörün icadı devrim niteliği taşımaktadır. Traktörler günümüz tarımında gelişmelerin sembölü ve tarımsal işletmelerin temel aracıdır. Tarım alanlarında yüksek verim almak ve iş gücünü azalmakta traktörler oldukça önemli rol üstlenmektelerdir.
İlaçlama Makineleri
17.09.2017
İlaçlama makinelerinin kullanımı oldukça basittir. Yüksek yada düşük basınç seçenekleri ile ihtiyaça göre rahatlıkla ayarlanıp kullanılmaktadır. Çoğunlukla sıvı halde bulunan ilaçlar ilaçlama makinelerine enjekte edilerek püskürtme şeklinde kullanılmaktadır.
Süt Sağım Makinası | Telli Tarım - Tarım Marketi
10.09.2017
Telli Tarım önce müşteri memnuniyeti baz alarak 1957 yılından bu yana tarım sektöründe hizmet vermektedir.
Çapalama Makinası | Telli Tarım - Tarım Marketi
10.09.2017
Çiftçileri çok büyük bir rahatlık sağlayan çapalama makineleri toprağın işlenmesi ve ekime hazır hale getirilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Elle çapa yapmaya göre çapalama makineleri çok seri hızlı bir şekilde toprağı işlemektedir. Çapa makinelerinin özellikle sert ya da fazla yumuşak olan ve üzeri çakıllarla, taşlarla dolu arazilerde çiftçilerin rahat bir şekilde çalışmalarına çapa yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çok sert topraklarda uzunca süre nadasa bırakılan topraklarda bile rahatlıkla kullanılmakta olan çapa makineleri aynı zamanda kullanım kolaylığı olarak en kolay ve rahat kullanılan makineler arasındadır.
Bahçe İşlerini Kolaylaştıran Makineler
04.05.2017
Bahçe işlerini kolaylaştıran ve kullanımda yüksek verim sağlanan bahçe makineleri başta çim biçme makinası olmak üzere çapa makinası ve motorlu tırpandır. Çapa makinası bahçe çapalama işini manuellikten kurtaran bir makine olup bahçenin ve ürünlerin diplerinin çapalanmasında kullanılır. Motorlu tırpan ise uzun otların kesiminde iş gücü ve zaman kaybını önleyen fonksiyonel bir cihazdır.
Bahçe İşlerinde Kullanılan Makineler Nelerdir?
04.05.2017
Gerek hobi gerekse tarım amaçlı yapılan bahçe işleri hem keyifli hem de bir o kadar yorucudur. Teknolojinin ilerlemesi ile bahçe işlerini kolaylaştıran birçok makine icat edilmiş olup, çapa makinası, çim biçme makinesi ve motorlu tırpan gibi cihazlarla elle yapılan birçok işi daha hızlı ve daha pratik bir şekilde yapılır hale gelmiştir. Günlerce süren çapalama işlemi çapa makinası ile kısa sürede yapılır olmuş, fiziksel güç gerektiren işlerde harcanan enerji, yerini iş gücü ve zaman tasarrufuna bırakmıştır.
Çim Biçme Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
02.05.2017
Bahçe işlerinde artık elektrikli aletler daha çok rağbet görmektedir. Çapa makinası ve daha birçok alanda üretilen bahçe makinaları zamandan da tasarruf sağlar. Motorlu tırpan gibi ürünler çıktığından beri çiftçiler, çalışanlar ve bahçe sahipleri çok rahat etmiştir.